Medarbejdere

Undervisere

Claus Christensen
Klatring / MTB / Friluftsliv
clausc@viborgih.dk
Læs mere
Daniel Hyldgaard - underviser på Idrætshøjskolen Viborg
Daniel Hyldgaard
Rough'n tough / Styrke / Svømning / Livsstil
daniel@viborgih.dk
Læs mere
Hans Hvelplund
Friluftsliv / Ski / SUP / Idrætsledelse
hans@viborgih.dk
Læs mere
Henrik Bock Larsen, Underviser i Adventureinsturktør Uddanelsen
Henrik Bock Larsen
Klatring / Kajak / Friluftsliv
henrik@viborgih.dk
Læs mere
Johnnie Bøtker Laursen
Johnnie Bøtker Laursen
Kajak / havkajak / kajakpolo
johnnie@viborgih.dk
Læs mere
Kasper Ulriksen
Kasper Ulriksen
Rough'n tough / X-terra / Adventure
kasper@viborgih.dk
Læs mere
Anders Hjort Nielsen
Anders Hjorth Nielsen
Sang / Rytmisk kor
andershn@viborgih.dk
Læs mere
Mille Sigsgaard Christensen
Sang / Guitar / Ukulele / Kunst
mille@viborgih.dk
Læs mere
Kathrine Larsen
Rytmisk gymnastik / Koreografi / Projektledelse
kathrine@viborgih.dk
Læs mere
Johanne Lykke Christiansen
Rytmisk gymnastik og dans
johanne@viborgih.dk
Læs mere
Peter Fuglsang
Dykning/Svømning
peter@viborgih.dk
Læs mere
Trine Rask Nielsen
Volley / Beachvolley
trine@viborgih.dk
Læs mere
Thomas Skovgaard Jørgensen
OCR / Spring
thomas@viborgih.dk
Læs mere
Astrid Lund Mousten
Fitness / Boldspil / Sportsetik / Idræt 360 / Sang
astrid@viborgih.dk
Læs mere
Lucas Nørum Lund
Unglærer
lnl@viborgih.dk
Læs mere
Laura Tarpgaard
Rytmisk gymnastik / Dans / Brætspil / Yoga
lt@viborgih.dk
Læs mere
Anne Stamp Christensen 
Gymnastik / Dans / Strik / Polititeori / Genbrugsglæde
asc@viborgih.dk
Læs mere
Martin Overgaard
Fos/surfkajak / Havkajak / Amerikansk fodbold/ Boldspil
mo@viborgih.dk
Læs mere

Ledelse og administration

 

Erling Joensen - forstander på Idrætshøjskolen Viborg
Erling Joensen
Forstander
erling@viborgih.dk
Læs mere
Morten Gram
Viceforstander
morten@viborgih.dk
Læs mere
Lene Galonska
Lene Galonska
Økonomichef
lene@viborgih.dk
Læs mere
Nina Dencker
Skolesekretær
nina@viborgih.dk
Læs mere
Niels Taarsted Jørgensen
Kursuskoordinator
niels@viborgih.dk
Læs mere
Sidsel Nordby
PR og Marketing
sidsel@viborgih.dk
Læs mere
Berit Vestergaard
Berit Vestergaard
Bogholder
berit@viborgih.dk
Læs mere
Oliver Hansen
PR-Praktikant & Rundviser
oh@viborgih.dk
Læs mere

Pedel og rengøring

Hans Ole Rasmussen
Hans Ole Rasmussen
Pedelchef
hanso@viborgih.dk
Læs mere
Claus Andersen
Claus Andersen
Pedel
clausa@viborgih.dk
Læs mere
Morten Poulsen
Morten Poulsen
Pedel
morten2@viborgih.dk
Læs mere
Ryan Kjærsgaard - pedel på Idrætshøjskolen viborg
Ryan Kjærsgaard
Pedel
ryan@viborgih.dk
Læs mere
Niels Aage Bjørn
Niels Aage Bjørn
Pedelmedhjælper
Læs mere
Martin Olesen
Pedelmedhjælper
Læs mere
Anette Christiansen
Rengøringsassistent
anette@viborgih.dk
Læs mere
Kirsten Mortensen
Kirsten Mortensen
Rengøringsassistent
Læs mere
Karin Skov
Rengøringsassistent
Læs mere
Thi Bee Mac
Thi Bee Mac
Rengøringsassisten
Læs mere

Køkken

Villy Andersen
Villy Andersen
Souschef
villy@viborgih.dk
Læs mere
Jette Vestergaard
Jette Vestergaard
Køkkenchef
jette@viborgih.dk
Læs mere
Irene Rasmussen
Irene Brink Rasmussen
Køkkenassistent
irene@viborgih.dk
Læs mere
Else D. Jensen
Else Damtoft Jensen
Køkkenassistent
else@viborgih.dk
Læs mere
Tove Hansen
Tove Hundstrup Hansen
Køkkenassistent
tove@viborgih.dk
Læs mere
Lene Rasmussen
Lene Baand
Køkkenassistent
lenebaand@viborgih.dk
Læs mere
Line Godthaab Nielsen
Køkkenassistent
line@viborgih.dk
Læs mere