Medarbejdere

Undervisere

Claus Christensen
Klatring / MTB / Friluftsliv
clausc@viborgih.dk
Læs mere
Daniel Hyldgaard - underviser på Idrætshøjskolen Viborg
Daniel Hyldgaard
Rough'n tough / Styrke / Svømning / Livsstil
daniel@viborgih.dk
Læs mere
Hans Hvelplund
Hans Hvelplund
Friluftsliv / Spring / Ski / SUP
hans@viborgih.dk
Læs mere
Henrik Bock Larsen, Underviser i Adventureinsturktør Uddanelsen
Henrik Bock Larsen
Klatring / Kajak / Friluftsliv
henrik@viborgih.dk
Læs mere
Johnnie Bøtker Laursen
Johnnie Bøtker Laursen
Kajak / havkajak / kajakpolo
johnnie@viborgih.dk
Læs mere
Jonas Borsøe - underviser på Idrætshøjskolen Viborg
Jonas Borsøe
Adventure / OCR / Ski / Boldspil / X-terra
jonas@viborgih.dk
Læs mere
Kasper Ulriksen
Kasper Ulriksen
Rough'n tough / X-terra / Adventure
kasper@viborgih.dk
Læs mere
Kathrine Hansen
Kathrine Larsen
Rytmisk gymnastik / Koreografi / Projektledelse
kathrine@viborgih.dk
Læs mere
Michael Øhrstrøm
Michael Øhrstrøm
Outdoor / Livsanskuelse / Politi-teori
michael@viborgih.dk
Læs mere
Morten Gram
Spring / Fremtidens Idrætsleder
morten@viborgih.dk
Læs mere
Rikke Smed
Beachvolley / Volley
rikke@viborgih.dk
Læs mere
Therese Ravn
Svømning / Fitness / Boldspil
therese@viborgih.dk
Læs mere
Anders Hjort Nielsen
Anders Hjorth Nielsen
Sang / Rytmisk kor
andershn@viborgih.dk
Læs mere
Peter Fuglsang
Dykning
p.fuglsang@icloud.com
Læs mere
Johanne Lykke Christiansen
Rytmisk gymnastik og dans
Læs mere
Trine Qvortrup Moltzen
Yoga
Læs mere
Christoffer Kjelgaard Ilsø
Spring / Adventure / Rough'n tough
Læs mere
Jakob Ludvigsen
Jakob Ludvigsen
Adventure / Rough'n tough / Spring
Læs mere

Ledelse og administration

 

Erling Joensen - forstander på Idrætshøjskolen Viborg
Erling Joensen
Forstander
erling@viborgih.dk
Læs mere
Lene Galonska
Lene Galonska
Økonomichef
lene@viborgih.dk
Læs mere
Nina Dencker
Skolesekretær
nina@viborgih.dk
Læs mere
Niels Taarsted
Niels Taarsted Jørgensen
Kursuskoordinator
niels@viborgih.dk
Læs mere
Sidsel Nordby
Sidsel Nordby
PR og Markedsføringsansvarlig
sidsel@viborgih.dk
Læs mere
Berit Vestergaard
Berit Vestergaard
Bogholder
berit@viborgih.dk
Læs mere
Simon Strandskov
Simon Strandskov Olesen
PR medarbejder
simon@viborgih.dk
Læs mere

Pedel og rengøring

Hans Ole Rasmussen
Hans Ole Rasmussen
Pedelchef
hanso@viborgih.dk
Læs mere
Claus Andersen
Claus Andersen
Pedel
clausa@viborgih.dk
Læs mere
Morten Poulsen
Morten Poulsen
Pedel
morten2@viborgih.dk
Læs mere
Ryan Kjærsgaard - pedel på Idrætshøjskolen viborg
Ryan Kjærsgaard
Pedel
ryan@viborgih.dk
Læs mere
Niels Aage Bjørn
Niels Aage Bjørn
Pedelmedhjælper
Læs mere
Martin Olesen
Pedelmedhjælper
Læs mere
Anette Christiansen
Rengøringsassistent
anette@viborgih.dk
Læs mere
Kirsten Mortensen
Kirsten Mortensen
Rengøringsassistent
Læs mere
Camilla Muusmann
Camilla Muusmann
Rengøringsassistent
Læs mere
Thi Bee Mac
Thi Bee Mac
Rengøringsassisten
Læs mere

Køkken

Villy Andersen
Villy Andersen
Køkkenchef
villy@viborgih.dk
Læs mere
Jette Vestergaard
Jette Vestergaard
Køkkenassistent
jette@viborgih.dk
Læs mere
Irene Rasmussen
Irene Brink Rasmussen
Køkkenassistent
irene@viborgih.dk
Læs mere
Else D. Jensen
Else Damtoft Jensen
Køkkenassistent
else@viborgih.dk
Læs mere
Tove Hansen
Tove Hundstrup Hansen
Køkkenassistent
tove@viborgih.dk
Læs mere
Lene Rasmussen
Lene Baand
Køkkenassistent
lenebaand@viborgih.dk
Læs mere
Line Godthaab Nielsen
Køkkenassistent
line@viborgih.dk
Læs mere
Laura Lyhne Poulsen
Køkkenelev
Læs mere
Michael Hansen
Michael Hansen
Køkkenmedhjælper
Læs mere